Arda Güler, iki İspanyol takımının radarında

İspanyol basını, Avrupa Ligi son 16 çeşidi rövanş uğraşında Sevilla ile karşılaşacak Fenerbahçe’nin genç yıldızına büyük ilgi gösterdi. Gazete, Arda Güler’e övgülerde bulunurken oyuncuyu takip eden iki kulüp olduğu belirtti.

UEFA Avrupa Ligi son 16 çeşidi rövanş çabasında Fenerbahçe ile Sevilla karşı karşıya gelecek. Kuvvetli gayret öncesi İspanyol basınından AS gazetesi, Arda Güler’e büyük ilgi gösterdi.

NTV Spor’un haberine nazaran AS gazetesi, Arda Güler’in yeteneklerine övgüde bulunurken genç oyuncuyu İspanya’da takip eden iki kulüp olduğunu söz etti.

Haberde, Arda Güler’in yalnızca 7 bin euroya mal olduğunun altı çizilirken La Liga takımı Barcelona ve Atletico Madrid’in de genç oyuncuyu yakından takip ettiği belirtti.

Gazete, Arda Güler’in Fenerbahçe’de 10 numaralı formayı Mesut Özil’den sonra sırtına geçirdiği için ‘Yeni Özil’ olarak da isimlendirdi.

Ayrıca Arda Turan’ın mesleğinde bir devir Atletico Madrid ve Barcelona forması giymesinden dolayı de 18 yaşındaki oyuncuyu ‘Diğer Arda’ olarak nitelendirdi.

İspanya’nın önde gelen spor gazetelerinden AS, Atletico Madrid ve Barcelona gözlemcilerinin Arda Güler için yakın takipte olduğunu yazdı. Haberde, Türk futbolu için büyük bir umut olarak bahsedilen Arda Güler için “Böyle biri 100 yılda bir çıkıyor” yorumlarının yapıldığına dikkat çekildi.

Arda Güler’in, Atletico ve Barça dışında başka Avrupa devlerinin de takibinde olduğu belirtilirken, A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz’un Kasım 2022’de genç futbolcuyu ulusal formayla tanıştırdığına değinildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir