Arjantin, armasına üçüncü Dünya Kupası yıldızını taktı

 2022 FIFA Dünya Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Arjantin, düzenlenen merasimle kupasını aldı.

Katar’da düzenlenen turnuvanın finalinde Fransa’yı penaltı atışları sonucunda 4-2 mağlup eden “Tangocular” armasına üçüncü Dünya Kupası (1978-1986-2022) yıldızını taktı.

Lusail Stadı’nda oynanan müsabakanın akabinde saha içinde kurulan platformda ödül merasimi gerçekleştirildi.

Arjantin’in teknik heyeti ile oyuncularına altın madalyaları takdim edildi.

Arjantin’in kaptanı Lionel Messi‘ye lokal Arap kıyafeti giydiren Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani ile FIFA Başkanı Gianni Infantino, Dünya Kupası’nı yıldız futbolcuya verdi.

Arkadaşlarıyla birlikte futbolun ulusal gruplar seviyesindeki en büyük kupasını havaya kaldıran Messi, sevincini tribünleri dolduran binlerce taraftarıyla paylaştı.

Fransa’da teknik grup ile futbolculara da ikincilik madalyaları verildi. Madalyalarını almaya giden Fransız oyuncular, Arjantinli futbolcuların alkışları eşliğinde podyuma çıktı.

Turnuvanın En Pahalı Oyuncusu Messi

Arjantin’in yıldız oyuncusu Lionel Messi, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın En Kıymetli Oyuncusu (MVP) unvanına layık görüldü.

Turnuvada 2’si finalde olmak üzere 7 sefer fileleri havalandırarak Arjantin’in elde ettiği şampiyonlukta başrolü üstlenen Messi, MVP ödülünün sahibi oldu.

Dünya Kupası’nda Altın Ayakkabı Ödülü’nü Kylian Mbappe (Fransa), En Güzel Genç Oyuncu Ödülü’nü Enzo Fernandez (Arjantin) ve En Güzel Kaleci Ödülü’nü Emiliano Martinez (Arjantin) elde etti.

FIFA Fair Play mükafatı ise İngiltere’ye verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir