Eskişehirli üreticiye ‘sıvı gübre’ desteği

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in talimatlarıyla Kırsal Kalkınma Projeleri’nde Türkiye’ye örnek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, küçük çiftçiyi destekleme atağını aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca artan maliyetler nedeniyle üretemez hale gelen ÇKS dokümanlı 100 dönüm altı tarlası olan küçük ölçekli çiftçilerin 50 dekarlık toprağına yönelik yapılan çalışma kapsamında sıvı gübre takviyesi veriliyor. Odunpazarı ve Tepebaşı Ziraat Odaları iş birliğiyle Tepebaşı ve Odunpazarı ilçeleri ile mahallelerinde faaliyet göstererek Büyükşehir Belediyesi’ne takviye müracaatında bulunan küçük çiftçiye sıvı gübreler, yetkililer tarafından teslim edildi.

Çiftçiler verilen takviyenin kendileri için can suyu olduğunu belirterek, “Üretmek çok sıkıntı ve maliyetler her geçen gün katlanıyor. En kıymetli sıkıntılardan biri de gübre fiyatlarındaki yükseliş. Çiftçi şayet bu cins dayanakları alamazsa bu işi yapması çok sıkıntı. Bu yüzden verilen her dayanak çok değerli. Üretmeye devam etmemiz için bize takviye olup, güç veren Büyükşehir Belediye Liderimiz Yılmaz Büyükerşen’e ve emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir