Hırvatistan maçı öncesi konuşan Mert Günok: Pes etmek lügatımda yok

A Ulusal Futbol Ekibi kalecisi Mert Günok, Hırvatistan maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu. Günok, uzun bir ortadan sonra ulusal grupta olduğu için memnun olduğunu lisana getirerek, ulusal ekibin büyük maçları farklı oynadığını söyledi.

“MORALLERİMİZ YÜKSEK”

Hırvatistan maçının kolay olmayacağını belirten Günok, “İlk maçın galibiyetle tamamlanmasından sonra şu anda kadro olarak morallerimiz yüksek. Hırvatistan bir turnuva ekibi. Dünya Kupası’nda ne kadar tehlikeli bir kadro olduklarını gösterdiler. Hürmet duyuyoruz. Güzel bir formda hazırlandık. Bizim için kümeden çıkmak çok kıymetli. Hocamız 8 adım olduğunu söyledi, birinci adımı geçtik, yarın da ikinci adımı geçmek istiyoruz. Değerli olan daha az kusur yapmamız. Ermenistan maçında belli kısımlarda birtakım kolay yanılgılar yaptık. Bu biçim kusurları yarın yapmamamız gerekiyor. Kolay bir maç olmayacak. Seyirci takviyesiyle daha evvel başardığımız üzere yeniden başaracağımıza inanıyorum.” tabirlerini kullandı.

“PES ETMEK LÜGATIMDA YOK”

Geçirdiği sakatlık ile ilgili konuşan file bekçisi, “Pes etmek benim lügatımda hiç olmadı. Hiçbir vakit yeteneklerimden kuşku etmedim. En güzel yerlerde olmak için çalışmalarımı sürdürdüm. Bu bir tercih problemi, başımızda olan hocaların bizi tercih etmesi için elimizden gelenin en güzelini yapmak zorundayız. Ağır bir sakatlık yaşadım. Ondan evvel EURO 2020’ye giderken, bir maç haricinde hepsinde ben oynadım. Pandemiden sonra bir yıl orta verildiği için şampiyonada oynama bahtı elde edemedim. Bu da içimde ukte kaldı. Artık önümüzde yeni bir amaç var. Birinci adımı geçtiğimiz gün gerçekleştirdik. Hocamızın performansımı değerlendirmesinden ötürü teşekkür ediyorum. Kişisel olarak hiçbir vakit çalışmayı bırakmadım. Bu her vakit da bu türlü olacak. 5-6 sene kadar oynamak istiyorum. Ulusal grupta olduğum için de çok memnunum. EURO2024’de orada olmak istiyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir