Taksim’e çıkmak isteyenlere polis izin vermedi: 40 gözaltı

İstanbul’da 1 Mayıs’ta Taksim’e çıkan tüm sokak başlarına yerleştirilen polis ve bariyerlerle geçişler yasaklandı. Taksim’e yürüyen Öğrenci Kolektifleri ve Üniversiteli Feminist Kolektif üyeleri Ergenekon Caddesi’nde gözaltına alındı.

Elmadağ’dan Taksim’e yürüyen İnşaat-İş ve DİSK/Enerji-Sen üye ve yöneticilerine de polis pürüz oldu. Enerji-Sen Genel Sekreteri Emin Atsız, kurucu Genel Başkanı Kamil Kartal ve İnşaat-İş üyeleri gözaltına alındı.

1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak isteyen İnşaat-İş ve Enerji-Sen üyeleri Divan Otel önünde darp edilerek gözaltına alındı.

İnşaat-İş Sendikası’nın Twitter hesabından paylaştığına nazaran, iki sendikadan toplam beş kişi gözaltına alındı. Mücadele Birliği üyeleri, Delal Erol ve Cemal Kara da gözaltına alındı.


BEŞİKTAŞ’TAN YÜRÜMEK İSTEYEN 35 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Beşiktaş’ta da sabahın erken saatlerinden itibaren ağır güvenlik tedbiri aldı. Saat 09.15 sıralarında Umut-Sen üyeleri Beşiktaş’tan Taksim’e yürümek isterken Ihlamurdere Sokağı’na geçti. Fakat kümeye polis müsaade vermedi. Yürümekte ısrar eden gruptakilerden 15 kişi gözaltına alındı.

Saat 09.50 sıralarında ise Halkın Kurtuluş Partisi üyesi 30 kişilik küme Barbaros Bulvarı’ndan Taksim’e yürümeye çalıştı. İkazlara karşın yürümek isteyen kümeye da polis müdahale etti. HKP üyelerinden 20 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar polis minibüsüne bindirilerek sıhhat denetimine götürüldü. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir