Turhal’da Bağımsız Adaydan Kaymakama tepki

Tokat Haber Gazetesi / TOKAT (İGFA) – Tokat’ın Turhal ilçesinde Bağımsız aday Yusuf Bayın, 27 Şubat 2024 günü Turhal Kaymakamı Turan Soğukoluk başkanlığında Turhal’da seçime girecek olan belediye lider adaylarının iştirakiyle yapılan seçim güvenliği toplantısına davet edilmediğini söyledi.

Bayın, “Seçim güvenliği toplantısına davet edilmememle birlikte seçimlere yaklaşık 1 ay üzere bir vakit kala Turhal’da seçimlere gölge düşürülmüştür’’ dedi.

“ŞAHSIMI DESTEKLEYEN TURHALLILAR HİÇE SAYILMIŞTIR”

Yazılı bir basın açıklaması yapan Turhal ilçesi Bağımsız Adayı Yusuf Bayın, “Kozmopolit bir yapıya sahip olan ilçemizde her seçim periyodu sancılı bir süreç yaşanmıştır. Yakın tarihte bunun açık örneklerini görebiliyoruz. Turhal kamuoyu da bunu çok âlâ biliyor. Bu türlü bir toplantıya davet edilmemem şahsımı destekleyen Turhallı hemşehrilerimi hiçe saymaktır, onları yok saymaktır. Bu davranışla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın temsil makamı olan Turhal Kaymakamlığı tarafsızlığını yitirmiş ve o makamda oturan Kaymakam Turan Sogukoluk’un birilerinin güdümü altında olduğunu ispat etmiştir. Aslında son günlerde Turhal Kaymakamı ile ilgili kamuoyundaki dedikoduların da doğruluğu bir kere daha ispatlanmış oldu.” Sözlerini kullandı.

“DEVLET BÜYÜKLERİMİZ GEREĞİNİ YAPACAKTIR”

Turhal’ın Bağımsız Adayı Bayın, açıklamasına şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın birlik ve beraberlik düsturu ile sürdürdüğü devlet idare anlayışı ile yakından uzaktan bağdaşmayan bu anlayışa başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanımız ve Tokat Valimizin de taviz vermeyeceğini ve mevzunun üzerine titizlikle gideceklerini ümit ediyorum. Zira artık Turhal’daki mahallî seçimlere bu saatten sonra şaibe karışmıştır. Mevcut Turhal Kaymakamı ile gidilecek bir lokal seçime her türlü fitne ve fesat karışabilir. O yüzdendir ki bu Kaymakamla Turhalda seçim çok sorunlu geçecektir. Devlet büyüklerimizin bu hususta gereğini yapacaklarından zerre kadar kuşkum yoktur.

“DEMEK Kİ BİRİLERİNİ KAYGI SARDI”

Bu davranışın cezasız kalmamamsının tek temennisi olduğunu söyleyen Yusuf Bayın, vatandaşlardan ağır telefon aldığını belirterek “Biz neden yok sayılıyoruz. Bu kimin oyunudur. Bu oyunu biz bozarız üzere telaffuzlarla karşı karşıya kaldık. Lakin biz Turhal Kaymakamı Turan Soğukoluk üzere ateşe körükle gitmek yerine vatandaşlarımıza sakin olmalarını ve bunun suçlularının kesinlikle cezasını çekeceğini söyledik. Bu seçim güvenliği toplantısına davet edilmememizin ya da davet ettirilmememizin en kıymetli nedeni ise bağımsız aday olarak toplumda karşılık görmemiz ve her geçen gün yükseliş trendinde olmamdır. Zira Turhallı seçmenlerimizin büyük bir kısmının şahsımı destekleyeceklerini yüksek sesle haykırmalarıdır. Demek ki birilerini dehşet saldı ki Turhal Kaymakamı Turan Soğukoluk ile olan samimiyetlerini de kullanarak bizi toplantıya davet ettirmemiştir.” Tabirlerini kullandı.

“LÜTFEN HAKKINIZI KİMSEYE YEDİRMEYİN”

Bayın, “Değerli hemşerilerim şunu çok uygun bilsinler ben hem şahsımın hem de onların hakkını kimseye yedirmem. O makamlarda oturup da halkını hiçe sayanlardan da hesabını soracağım. Şahsıma oy verin ya da vermeyin lütfen hakkınızı kimseye yedirmeyin. Halkın makamlarında oturup ta halkını hiçe sayanlara da fırsat vermeyin. Kelamın özü bizler hancıyız ancak onlar yolcu. Şunu herkes çok düzgün bilsin ki kimse bizi birbirimize düşüremez. Zira biz DAİMA BİR HALLI TURHALLIYIZ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir